מה הקשר בין בינה מלאכותית AI לבין שיווק?

איך הכל החל? בינה מלאכותית כח-על בשירות האדם

בתחום הבינה המלאכותית נערכו מחקרים במימון וע"י ממשלת ארה"ב עוד בשנות ה- 50 

מעבדת הבינה המלאכותית הראשונה יוסדה באוניברסית קרנגי מלון ע"י אלאן ניואל והרברט סימון, מחלוצי הבינה המלאכותית. 

מחקרים רבים של בינה מלאכותית העוסקים ביצירת פתרונות של מגוון תחומים עסקיים ויום-יומיים של בני אדם, אשר מקבלים מענה מהיר וטכנולוגיה ממכונה שלומדת ומבצעת משימות במהירות ובדייקנות של רובוט המצריך תבונה אנושית ואוטומטית בעלת כח-על, ופעמים רבות התוצאה שמתקבלת הינה בעלת ערך גבוה יותר מאשר מעשה ותכנון של אדם. הכוונה של החוקרים היתה לייעל ולשפר את כל תחומי החיים, החל מבריאות – ניתוחים מורכבים ועד חיי היום-יום של כולנו.

AI בינה מלאכותית בשירות הפרסום

בינה מלאכותית AI מזה?

בינה מלאכותית – AI בשמה המלא – Artificial intelligence, מתייחסת למערכות/מכונות המחקות אינטליגנציה אנושית. את זה כולנו יודעים. אבל מה הן עושות? הן אוספות מידע, מבצעות משימות ומשפרות את עצמן באופן קבוע אינטראקטיבי, על סמך המידע והפעולות שאנו מבצעים.

יתרון משמעותי שיש לבינה מלאכותית, מכל פלטפורמה או מדיה, שהיא מבצעת תהליכים משמעותיים ביכולת לחשיבה וניתוח נתונים מורכבים.

המחקר המודרני מתמקד בכמה משימות הנדסיות עיקריות (התומכים בבינה מלאכותית "חזקה" עשויים לכנות זאת כבינה מלאכותית "חלשה").

לאחרונה ובשילוב של טכנולוגיה זמינה נכנסו מערכות משולבות של בינה מלאכותית לשימושים רבים בעסקים, יחידות צבאיות, מטוסים, בתי חולים, משחקי מחשב ותוכנות שיווק ופרסום.

באיזה צורות מתבטאת הבינה המלאכותית בשיווק ופרסום?

כיום, בעזרת היכולות לשפר ולנתח מידע על סמך הפעולות האנושיות שלנו, אנו יכולים לראות פתרונות המחקות אינטליגנציה אנושית בביצוע המשימות.

רשתות חברתיות בשילוב תוכנות מתקדמות המבוססות על בינה מלאכותית מאפשרות מגוון פעולות אוטומציה. בפועל, מה שקורה הוא שהבינה המלאכותית, לאחר שמכוונים אותה ומתכנתים אותה כמו שצריך, נותנת מענה לשירותים/עסקים. הבינה המלאכותית מאפשרת לכל עסק את האפשרות לשלב באופן אופטימלי מענה חכם ואוטומטי לשירות לקוחות/מכירות/שיווק ופרסום, עם תרשימי זרימה, תשובות מוכנות או מתחלפות, כמו-כן מעניקה חוויית לקוח אינטראקטיבית מהירה ומדויקת, לצורך המחקה פעולות אנושיות של העסק ושל העובדים בתוכו. יתרה מזאת, הכל האפשרויות שהזכרתי, אותן מקבלים באמצעות האוטומציות החכמות יכולות לחסוך לעסק כספים רבים על עובדים ולנצל טוב יותר את כוח האדם כדי לעסוק באמת במהות וליבת העסק, ופחות בכל המסביב.

מגוון אפשרויות רחב בשילוב אוטומציות ובינה מלאכותית

מנועי החיפוש השונים ברשת וההמלצות שלהן לחיפושים ולתוצאות המתקבלות בחיפושים השונים, אשר מבוססים בינה מלאכותית בפורמטים שונים, נותנים המלצות אוטומטיות החל ממקומות בילוי, דרך תוכניות טלוויזיה ועד אתרים מומלצים על סמך הרגלי הצפייה והצריכה שלנו.

צ'אטבוטים מתקדמים משתמשים בבינה מלאכותית לתשובות מהירות ומורכבות ומתן שירות לקוחות, גבית כספים וקביעת תורים, אימיילים אוטומטיים, התכתבות עם נציג דיגיטלי שלעיתים מייתר לגמרי את ההתכתבות עם נציג אנושי משום שהבעיה של אותו אדם נפתרת באופן מלא בזכות אותו צ'אטבוט. 

מערכות הAI משמשות את כל רשתות הפרסום, החל מגוגל דרך מטא ועד כל רשת חברתית אשר מציעות פרסום, מנסות לחזות קמפיין פרסומי בתחומים שונים ונותנות למפרסם תחזית מקיפה בעבור התוצאות המרביות ביותר להקלקה והמרה של הגולש, נותנות המלצות ורעיונות כיצד לשפר קמפיינים.

טכנולוגית הבינה המלאכותית מבינה נתונים ואנליזות בקנה מידה שאף אדם לא היה יכול לבצע, יכולות אלו מגבירות ומחזקות את היכולות העסקיות ותחזיות לעתיד של בעל הארגון/עסק AI אשר מקבל מקדמה עסקית משמעותית בתחום הפעילות ויתרון עסקי מהמתחרים שלו.

בלוג שיווק ופרסום

איך חושבת מכונת AI? ואיך זה עוזר לנו?

ה- AI היא מכונה שבעצם נולדה כדי לחשוב כמוך. התבונה הבסיסית ביותר היא קודם כל טכנולוגיה שנועדה לפעול באופן שמחקה את אופן הפעולה של בני האדם. אמנם ה- AI הקיים כיום לא עוסק בשכפול מושלם של מוח אנושי והמרתו לשבב מחשב. במקום זאת, החלק 'האנושי' עוסק בפלט, או במה שהמשתמש מתקשר איתו באופן ישיר.

צורות של תוכנות המשתמשות ב- AI שואפות להפוך את חוויית המשתמש לדומה ככל הניתן להתקשרות רגילה עם אדם – אפילו עד עקומת הלמידה האנושית. כמו בני אדם, מערכות AI לא נולדות מושלמות. עליהם ללמוד ולהסתגל, וכל זה נעשה בדיוק כמו איך בני אדם לומדים ולהסתגל: על ידי קבלת מידע, או נתונים, עיבודם ואחסונם להתייחסות עתידית.

זה כמו שילד צעיר נוגע בתנור חם. המוח שלהם רושם את הכאב ומזהיר שלא לעשות זאת שוב. AI אינו שונה בהרבה. זו רק ההתחלה עבור AI, עדיין יש להן דרך ארוכה, המשפיעה על כל חלק אחר בפאזל ה- AI. קידום הלמידה העמוקה והלמידה במכונה תלויים בהרחבה ושיפור של רשתות עצביות, וקצב ההתקדמות מגביל את הבינה המלאכותית. נכון לעכשיו, תוכניות יכולות להיראות אנושיות במובן זה שהן יכולות ללמוד להיות אינטואיטיביות יותר. אך למרות שהתוכנות הללו מרשימות, הן אינן יצירתיות ואינן מסוגלות לקבל החלטות מעבר למה שהן מתוכנתות לעשות. זו הסיבה שצריך לדעת באופן מקצועי ומבוסס כיצד להשתמש בהן, לשלבן בעסק שלך באופן אופטימלי, ואיך לקצור מהן את הפירות הכי טובים שהן יכולות לתת לעסק שלך.

מה עושה הבינה המלאכותית מכאן והלאה?

הבינה המלאכותית יכולה לחקות את האופן שבו בני האדם חושבים ומעבירים את הרעיונות שלהם (סירי, למשל, מתקשרת מילולית ודרך טקסט), אך היא מוגבלת ביכולתה לחשוב כמו בן אנוש.

מה שמומחים חותרים אליו זה יצירת אינטליגנציה כללית מלאכותית (AGI), תוכנות שיצליחו להבין, לתכנן ולטפל במושגים מורכבים, ואז להתקדם ל-Artificial Super Intelligence (ASI), תוכנות שהן חכמות יותר מכל המוחות הקולקטיביים עלי אדמות.

גם AGI וגם ASI יהיו, באופן תיאורטי לפחות, יצירתיים, חברתיים ומסוגלים ללמוד מעבר לתפקודים המתוכנתים שלהם. זה בדרך כלל החלק בו אנשים נלחצים. הרעיון של טכנולוגיה כלשהי שעשויה להיות חכמה יותר מאשר היוצר שלה לוקח את סיפורי אגדות בכיס הקטן, אך הוא לא צריך להיות אפוקליפטי.

ככל שהטכנולוגיה שלנו מתקדמת הדרך בה בני אדם חיים ופועלים ישתנו, מה שיפתח הזדמנויות לחדשנות ולקידום נוסף. הבינה המלאכותית המודרנית עוסקת ביצירת מכונות מועילות על מנת לעשות משימות שבני אדם מבצעים, המצריכות תבונה, באופן אוטומטי ומדויק יותר, ולפנות את האדם למשימות חשובות אחרות. כך למשל נוצר עם תחילת התוכנות בהנהלת חשבונות, אשר הפכו את כל הרשימות הידניות למיותרות. הן רק הגבירו את הביקוש והנגישו את שירותי הנהלת החשבונות לכלל העסקים ודייקו את התוצר.

chat gpt

עוד מהבלוג שלנו:

קרנפון מדיה מספקת את כל מה שצריך בדיגיטל הכול תחת קורת גג אחת:

בניית נוכחות ואסטרטגיית תוכן, קידום אורגני וממומן בגוגל, ניהול פרופילים וקמפיינים בפייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב, אנליזות ומדידה, ניהול רשימות, שיפור יחסי המרה, מיתוג ונוכחות דיגיטלית, שירותי קריאייטיב עיצוב ובניית קונספט, בניית אתרים, באנרים, דפי נחיתה, הפקת סרטוני וידאו, גיפים הקליקים והפיקסלים, קרנפון מדיה היא השותפה והמנחה המקצועית שלך להצלחה בעולמות הדיגיטל